Shopping Cart

0

Your shopping bag is empty

Go to the shop
The Story Behind Pintta
19.July.2025

The Story Behind Pintta

Luís Contreiras – Het verhaal achter Pintta

Mode maakt al sinds mijn jeugd deel uit van wie ik ben. Mijn naam is Luís Contreiras, ik ben geboren in New York, Verenigde Staten, en verhuisde naar Portugal toen ik nog maar twee jaar oud was. Ik groeide op in de Algarve, waar ik als tiener mijn eerste stappen in de modewereld zette als model.

Van model naar maker

Later werd ik uitgenodigd om te werken in een van de meest prestigieuze winkels van het land. Daar kwam ik in direct contact met merken als Gucci, D&G en Armani. Ik speelde een belangrijke rol bij het selecteren van de collecties. Alles voelde vanzelfsprekend – alsof ik het altijd al had gedaan. Combinaties maken, trends voorspellen, ruimtes inrichten… Dat is mijn manier van in de wereld staan.

Ik ben een creatieveling. Mode is mijn manier van expressie. Na vele jaren in deze wereld – als model, visual merchandiser, decorateur en adviseur – voelde ik dat het tijd was om iets echt van mijzelf te creëren.

Het Bari-model was een van de eerste van het merk en is te zien in het Schoenenmuseum.

Het eerste Pintta-paar

De kans kwam toen er een schoenenwinkel opende vlak bij mijn werkplek. Ik vroeg hen om een model te maken naar mijn smaak, met materialen en ideeën die mij vertegenwoordigden. Het resultaat was zo gedurfd en ongewoon dat de fabrikant zelf de winkelier belde met de vraag:

“Weet hij zeker wat hij vraagt? Want ik accepteer geen retouren.”

Ik was zeker van mijn zaak. En dat paar veranderde mijn leven.

De volgende dag vloog ik naar Milaan – de modestad bij uitstek – en daar begon de echte show. Op straat, in winkels, in de showrooms van ’s werelds bekendste merken spraken mensen me aan:

“Waar heb je die schoenen gekocht?”

Ze waren onder de indruk. Er was iets aan het ontwerp dat de aandacht trok en nieuwsgierigheid opwekte. Wanneer ik zei dat ik ze had laten maken, kreeg ik felicitaties. Velen zeiden: “Ik zou ze nu meteen kopen.”

Het begin van Pintta

Toen besefte ik dat het niet alleen voor mij was – ik kon iets creëren voor anderen.

Een paar maanden later, tijdens een familiereis naar het noorden van Portugal, bezocht ik ambachtelijke fabrieken op de terugweg naar de Algarve. Het lot bracht me bij precies dezelfde fabriek die dat eerste paar had geproduceerd. Daar ontwikkelde ik zes modellen en bracht ze te koop in twee winkels in de Algarve: één in Portimão en één in Vilamoura.

Het resultaat was verbluffend. De schoenen verkochten snel – zelfs vóór het uitverkoopseizoen. Een klant kocht zelfs het paar Pintta-schoenen van de voeten van de winkelier!

De betekenis van "Pintta"

De naam ontstond spontaan, zoals alles. Op een dag zei een collega tegen mij:

“Jij hebt echt veel pintta!”

En zo is het gebleven.

“Pintta” met een “t” betekent:

  • Stijl
  • Klasse
  • Een klein bolletje in het midden van het niets – een punt.

De eerste twee betekenissen definiëren het merk: unieke stijl en elegantie. De derde wordt weerspiegeld in ons logo en in de pinnen op al onze modellen – van bovenaf gezien als een kleine bol, een “pintta”. Het is geen toevallig detail: het is de handtekening van het merk.

Elke Pintta-schoen straalt identiteit, aanwezigheid en originaliteit uit. Wij maken geen conventionele producten. We creëren stukken die mensen doen stilstaan, vragen stellen en voelen. Stukken met een ziel.

Van Portugal naar de wereld

Vandaag de dag wordt Pintta nationaal en internationaal erkend. We hebben deelgenomen aan beurzen zoals MICAM, zijn verschenen in internationale tijdschriften, hebben interviews gegeven en gelopen op de meest prestigieuze catwalks ter wereld. In Portugal zijn twee van onze modellen te zien in het Schoenenmuseum.

Alles begon met een paar schoenen waarvan niemand dacht dat ze mogelijk waren… en met de zekerheid dat ik iets unieks aan de wereld te geven had.

Pintta is een levensstijl

Pintta is niet zomaar een merk. Het is een manier van zijn. Voor wie wil opvallen. Voor wie... Pintta heeft.